هدر

در دومین مرحله از شمارش آرای نظرسنجی به‌وقوع پیوست؛

(شماره 54 مجله اقتصاد سبز) اوج هیجان در میانه‌های جداول

چهارمین دوره نظرسنجی از خوانندگان «اقتصاد سبز» برای انتخاب شرکت‌های برتر صنایع غذایی در حالی به گام دوم رسید که حداقل درصدر جداول اتفاق خاصی نیفتاد و اوج رقابت در میانه‌های جدول بود. 
چهارمین دوره نظرسنجی از خوانندگان «اقتصاد سبز» برای انتخاب شرکت‌های برتر صنایع غذایی در حالی به گام دوم رسید که حداقل درصدر جداول اتفاق خاصی نیفتاد و اوج رقابت در میانه‌های جدول بود. 
از جهش «یک و یک» و «دلوسه» گرفته تا صعود دوپله‌ای «میهن» و از حرکت رو به صعود «نان نک» گرفته تا گام بلند «سبزان» به صدر جدول و صعود «شاهسوند» همه و همه مؤید آن است که در ماه دوم هرچه هیجان و تحرک بوده برای ساکنان میانه‌های جدول مشاهده شده و صدرنشینان تا به امروز تهدید جدی را  البته جز «شیلتون» احساس نکرده‌اند. 
 
جهش «یک و یک» و «دلوسه» 
«یک و یک» به‌قدری در یک ماه گذشته به‌خوبی به جمع‌آوری امتیاز پرداخت که «شیلتون» دیگر نتواند خود را صدرنشین بلامنازع این گروه بداند، چرا که «یک و یک» خود را به «شیلتون» رساند و «دلپذیر» هم با پشت‌سر گذاشتن ماهی خوب خود را به یک قدمی صدرنشینان رساند تا رقابت داغی را در صدر جدول رده‌بندی گروه کنسرو رقم بزنند. «دلوسه» هم با جهشی خوب بالاتر از «شیلانه» و «مهرام» در رتبه چهارم رده‌بندی جاخوش کرد.
 
 
صعود دو پله‌ای «میهن» 
اگر از جهش دوپله‌ای «میهن» و عبور از «پاکبان» و «چوپان» گذر کنیم، تولیدکنندگان لبنی برخلاف بازار پرتنش رسانه‌ای که این روزها دارند روزهای آرامی را در رقابت‌ها سپری می‌کنند. «کاله» کماکان صدرنشین است و «پگاه»، «دامداران» و «پاک» هم در رده‌های بالای جدول قرار گرفته‌اند. 
 
اقتدار «سن‌ایچ» و دیگر هیچ 
در حالی «سن‌ایچ» و «کوکاکولا / فانتا» در قله گروه نوشیدنی‌ها قرار گرفته‌اند که این ماه شاهد افت «زمزم» در نظرسنجی بودیم و یک ماهه «جوجو»، «بهنوش / دلستر»، «عالیس» و «ایستک» خود را بالاتر از این برند قدیمی قرار دادند. سبقت «نستله» از برند قدیمی «دماوند» که این روزها حال و روز خوشی ندارد هم از دیگر اتفاقات مهم این ماه گروه نوشیدنی‌ها به‌شمار می‌رود. 
 
«شیرین عسل» صدرنشین بی‌چون و چرا 
«شیرین عسل» در حالی صدر جدول شیرینی و شکلاتی را دو قبضه کرده که امسال «باراکا» نشان داده عزم‌اش جزم جزم است، چرا که تاکنون فرصت عبور به «آیدین» کهنه‌کار را نداده است. البته «ویتانا» هم در این ماه خوش درخشید و با عبور از «چیچک»، «مینو»، «نادی» و «آناتا» نشان داد امسال حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. 
 
«سحر» ول کن صدر نیست 
«سحر» در حالی گوی رقابت با «سه‌نان» و «نان‌آوران» را ربوده است و به تنهایی در صدر جدول گروه صنعت نان قرار گرفته که به‌نظر می‌رسد هنوز تنور رقابت‌های این گروه گرم نشده است. البته «نان نک» با جهشی که در این ماه داشت نشان داد که فکر و خیال‌هایی را برای حضور در جمع بزرگان در سر می‌پروراند. 
 
«تک ماکارون» تک و تنها در صدر 
«تک ماکارون»، «زر ماکارون» و «مانا» در حالی سه رتبه بالایی گروه صنعت ماکارونی را به خود اختصاص داده‌اند که به‌نظر می‌رسد امسال فشردگی رقابت میان «تک» و «زر» جدی‌تر از سال‌های قبل باشد. البته «سمیرا» هم از رشد سبقت گرفت تا در میانه‌های جدول گرمای رقابت بیشتر از صدر باشد. 
 
گام بلند «سبزان»؛ تداوم صدرنشینی «گلها» 
«گلها» در شرایطی کماکان خود را به‌عنوان گل سرسبد رده‌بندی ادویه و سبزیجات خشک معرفی کرده که «سبزان» با جهشی چند پله‌ای در همین ماه دوم نظرسنجی نشان داد که افول ماه نخست تصادفی بوده و به این راحتی‌ها قصد پذیرش صدرنشینی «گلها» را ندارد. حرکت «سبزان» نشان داد روزهای آرامی در انتظار «گلها» نخواهد بود. «گلستان»، «ترخینه» و «همیشک» هم در رتبه‌های بعدی این گروه قرار گرفته‌اند. 
 
صعود «شاهسوند» زیر سایه «گلستان» و «سحرخیز» 
«گلستان» و «سحرخیز» در حالی با فاصله‌ای مشخص در رتبه‌های اول و دوم رده‌بندی زعفران و چای قرار گرفته‌اند که این ماه شاهد سبقت «شاهسوند» از همشهری‌اش «تروند زعفران» بودیم، البته «زوبین» هم با 6 پله صعود خود را به رتبه پنجم جدول رسانده  است. 
 
 
 
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه