هدر

در پنجمین مرحله شمارش آرای نظرسنجی صورت گرفت؛

(شماره 57 مجله اقتصاد سبز) اقتدار «کاله»، «زر»، «سن‌ایچ»، «دلپذیر» «نان‌آوران» و «گلها»

در حالی‌ چهارمین مرحله نظرسنجی از خوانندگان «اقتصاد سبز» برای انتخاب برترین شرکت‌های صنایع غذایی در گروه‌های 8 گانه به گام پنجم رسید که رقابت‌های امسال تازه به گرمای خاص خود نزدیک می‌شود.
در حالی‌ چهارمین مرحله نظرسنجی از خوانندگان «اقتصاد سبز» برای انتخاب برترین شرکت‌های صنایع غذایی در گروه‌های 8 گانه به گام پنجم رسید که رقابت‌های امسال تازه به گرمای خاص خود نزدیک می‌شود. رقابت میلیمتری «زر» با «تک»، «سن‌ایچ» با «کوکاکولا»، «گلها» با «سبزان» در کنار توفیق برندهایی نظیر «کاله»، «نان‌آوران»، «گلستان»، «دلپذیر» و «شیرین‌ عسل» کم‌کم نظرسنجی را به مراحل حساس‌تر خود نزدیک می‌کند، اگرچه هنوز واکنش‌های خاصی از سوی «تک ماکارون»، «سحر»، «سه‌نان»، «سبزان» و ... نسبت به برتری‌جویی رقبایشان مشاهده نشده است. به‌هرحال امسال هم نظرسنجی به مثابه سال گذشته تا خرداد 95 ادامه خواهید یافت تا موفق‌ترین شرکت‌های صنایع‌غذایی از سوی مصرف‌کنندگان در گروه‌های مختلف شناسایی شده و در روزی به‌یادماندنی شاهد تقدیر از آنها در چهارمین جشنواره با حضور تشکل‌های مرتبط با صنعت غذا و متولیان بخش کشاورزی و صنایع غذایی باشیم. 
 
صدرنشینی «دلپذیر» روشن شدن موتور «مهرام» 
«دلپذیر» در حالی یکه‌تاز گروه کنسرو شده است که «شیلتون» و «یک‌ویک» را با فاصله‌ای مناسب تعقیب کننده خود می‌بیند، هرچند که «شیلتون» و «یک و یک» رقابت میلیمتری را برای عنوان دوم آغاز کرده‌اند، اما   «مهرام»  که به هیچ‌وجه جایگاه ماه گذشته را در شأن نامش نمی‌دید در ماه اسفند اندکی به خود آمد و با دو پله صعود بالاتر از «دلوسه» و «سحرهمدان» قرار گرفت تا رقابت در این گروه سر و شکل واقعی به خود بگیرد. 
 
اقتدار بی‌چون و چرای «کاله» 
اگر از سبقت «می‌ماس» از «پاکبان» عبور کنیم بی‌تردید گروه لبنیات را باید گروهی کم تحرک در ماه آخر سال 94 بنامیم، چرا که «کاله» با اختلاف فاحش صدر جدول را مال خود کرده است و «پگاه»، «دامداران»، «پاک» و «میهن» در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند. حضور «هراز» در رتبه دوازدهم از شگفتی‌های دوره چهارم نظرسنجی محسوب می‌شود. 
 
«سن‌ایچ» فعلاً برنده دوئل با «کوکاکولا» 
در حالی‌که «سن‌ایچ» و «کوکاکولا» با فاصله‌ای معنادار رقابت برای صدرنشینی گروه نوشیدنی‌ها را آغاز کرده‌اند، اما در این ماه «بهنوش» تاب بالانشینی «جوجو» را نداشت و با اقتدار خود را به بالای جدول و مثلث اقتدار گروه نوشیدنی‌ها رساند. البته کمی پایین‌تر هم «زمزم»، از سد «نستله» گذشت تا به‌همراه «عالیس» و «سان‌استار» جمع بالانشین‌ها را تکمیل کرده باشد. 
 
جهش «فرمند» زیر سایه «شیرین‌عسل» 
بدون تردید ماه اسفند برای گروه شیرینی و شکلات را باید به کام «فرمند» بنامیم، چرا که در حالی‌که «شیرین‌عسل» با اقتدار صدر جدول را قبضه کرده «فرمند» توانست پس از چند ماه خود را به رتبه دوم رسانده و «باراکا» را وادار به پذیرفتن تفوق  خود کند. «درنا»، «آیدین»، «ویتانا» و «شونیز» نیز در رتبه‌های بعدی این گروه جای گرفته‌اند. 
 
اقتدار مثال زدنی «نان‌آوران» 
در حالی‌که «نان‌آوران» زهر چشم را از همه هم گروهی‌های خود گرفته است و روز‌به‌روز فاصله خود را با «سحر» و «سه‌نان» افزایش می‌دهد، در سایر رتبه‌های گروه هیچ تحرکی را شاهد نیستیم.به‌عبارتی جز جهش صعودی «نان‌آوران» هیچ فعل و انفعال قابل اعتنایی در این گروه به وقوع نپیوست. 
 
«زر ماکارون» صدر نشین سلاطین رشته‌های طلایی 
«زرماکارون» اگرچه روز‌به‌روز جای پای خود را در صدر جدول  گروه سلاطین رشته‌های طلایی پررنگ‌تر می‌کند، اما رقابتش با «تک‌ماکارون» به‌قدری فشرده است که هنوز صدای نفس‌های «تک» را می‌شنود. «مانا»، «سمیرا»، «رشد» و «مک» هم در رده‌های بعدی این گروه قرار گرفته‌اند. 
 
«گلها» صدرنشینی مطمئن 
«گلها» که ماه گذشته صدرنشینی خود را در گروه ادویه و سبزیجات خشک مسجل کرده بود، در ماه اسفند توانست این اقتدار را مستحکم‌تر کند. «سبزی ایران» (سبزان) کماکان جدی‌ترین رقیب «گلها» به‌شمار می‌رود و «ترخینه»، «همیشک» و «گلستان» هم در رتبه‌های بعدی جاخوش کرده‌اند. 
 
صدر جدول زعفران و چای «گلستان» است
«گلستان» در حالی صدر جدول گروه زعفران و چای را قبضه کرده است که «سحرخیز» کماکان جدی‌ترین رقیب زعفرانی‌اش به‌شمار می‌رود و «تروند زعفران» هم که ماه پیش قافیه را به «زوبین» باخته بود، در این ماه خود را به رتبه سوم رساند و «زوبین» و «صوفی» در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند. 
 
 
 
(شماره 57 مجله اقتصاد سبز)
 
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه