هدر

در هفتمین مرحله از شمارش آرای نظرسنجی صورت گرفت؛

(شماره 59 مجله اقتصاد سبز) جهش غافلگیر کننده «سحرخیز»، «دلوسه» «هراز»، «کوکاکولا» و «آیدین»

بدون تردید اردیبهشت را باید پرتحرک‌ترین و داغ‌ترین ماه نظرسنجی در این دوره قلمداد کرد، چرا که «کوکاکولا» پس از چندماه صدرنشینی بالاتر از «سن‌ایچ» قرار گرفت، «آیدین» پس از ماه‌ها افول خود را به رتبه‌ دوم رده‌بندی رساند و «سحرخیز» به‌گونه‌ای با اقبال خوانندگان «اقتصادسبز» مواجه شد تا خواب راحت «گلستان» صدرنشین را در واپسین هفته‌ها از سرش بپراند. 
بدون تردید اردیبهشت را باید پرتحرک‌ترین و داغ‌ترین ماه نظرسنجی در این دوره قلمداد کرد، چرا که «کوکاکولا» پس از چندماه صدرنشینی بالاتر از «سن‌ایچ» قرار گرفت، «آیدین» پس از ماه‌ها افول خود را به رتبه‌ دوم رده‌بندی رساند و «سحرخیز» به‌گونه‌ای با اقبال خوانندگان «اقتصادسبز» مواجه شد تا خواب راحت «گلستان» صدرنشین را در واپسین هفته‌ها از سرش بپراند. 
«دلوسه» هم در طول هفته‌های گذشته کاری کرد کارستان و خود را در حضور بزرگان صنعت کنسرو به رتبه دوم گروه و در یکقدمی «دلپذیر» رساند و البته «هراز» هم با حرکتی مشابه تنور رقابت‌ها را گرم کردند. در شرایط فعلی که هرگونه تغییر و تحول حتی در مدت کوتاه باقی‌مانده را متحمل کرده است شاید تنها بتوان، «گلها»، «دلپذیر»، «شیرین‌عسل» و «نان‌آوران» را صدرنشینانی مطمئن قلمداد کنیم و همین اتفاق تنور رقابت در هفته‌های آینده را گرم‌تر و گرم‌تر کرده است. به‌هرحال چهارمین سال نظرسنجی از مصرف‌کنندگان به هفته‌های پایانی‌اش نزدیک می‌شود و تنها فرم‌هایی که تا پایان وقت اداری 31 خردادماه به دفتر نشریه ارسال شود در نظرسنجی شرکت داده خواهد شد.
 
گرد و خاک «دلوسه» در حضور «دلپذیر» صدرنشین 
«دلپذیر» در حالی صدر جدول گروه کنسرو را قبضه کرده که برای تصاحب رتبه دوم غوغایی برپاست. جهش غافلگیر کننده «دلوسه» و صعود سه پله‌ای این برند مطرح در حالی اهمیت دارد که متوجه شویم با این جهش بالاتر از «شیلتون»، «یک‌ویک» و «مهرام» ایستاده است، «بدر» و «چین‌چین» هم در رتبه‌های ششم و هفتم صدرنشینان را تعقیب می‌کنند. 
 
«هراز» به یکقدمی «کاله» رسید
«کاله» در حالی تک و تنها در صدر جدول گروه لبنیاتی‌ها جاخوش کرده که همشهری قدرتمندش «هراز» که چندماهی از فروغ کافی برخوردار نبود، به یکباره و در واپسین هفته‌های نظرسنجی به‌ خود آمد و با صعود 5 پله‌ای خود را به یکقدمی همشهری کهنه‌کار و قدرش رساند. «پگاه»، «دامداران» و «میهن» هم کماکان نظاره‌گر دوئل این دو همشهری پراعتبار صنعت لبنیات هستند. 
 
«کوکاکولا» از همه زهرچشم گرفت 
«کوکاکولا» که ماه‌ها زیر سایه «سن‌ایچ» در گروه به جمع‌آوری امتیاز مشغول بود در این ماه به‌گونه‌ای مورد اقبل خوانندگان ما قرار گرفت که نه تنها از سد «سن‌ایچ» عبور کرد، بلکه در واپسین روزهای نظرسنجی یکه و تنها در صدر جدول تکیه زد. «تکدانه» هم با 5 پله صعود خود را به رتبه سوم و بالاتر از «جوجو» رساند و «بهنوش/دلستر» کهنه‌کار هم در چنین فضایی رتبه‌ای بهتر از پنجم نیافت. 
 
«آیدین» به یکقدمی «شیرین‌عسل» صدرنشین رسید
«شیرین‌عسل» در حالی به تنهایی صدرنشین گروه شیرینی و شکلات است که پس از ماه‌ها کش‌و‌قوس‌ سرانجام همشهری‌اش «آیدین» کهنه‌کار را در یک قدمی‌اش می‌بیند. «آیدین» در این ماه با سه پله جهش خود را به بالای سر «فرمند» رساند تا مثلث صدرنشینان گروه تکمیل شود. «ویتانا» و «حاج عبدا...» هم در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند. 
 
«نان‌آوران» صدرنشین گروه شگفتی‌سازان 
«نان‌آوران» در حالی کماکان صدرنشین بلامنازع گروه صنعت نان است که امسال «نان نک» و «تک نان»‌ تنور رقابت در این گروه را گرم و گرم‌تر کرده‌اند، به‌طوری که پس از هفته‌ها تلاش «نک» توانست از سد پرقدرت «سه‌نان» عبور کند و خود را به رتبه سوم و در یکقدمی «سحر» کهنه‌کار و صاحب‌نام برساند. «تک‌ نان» هم با سناریویی مشابه قصد رسیدن به پله‌های بالایی جدول را در سر می‌پروراند تا شگفتی‌های این گروه را تکمیل کنند.
 
«زر» صدرنشین سلاطین رشته‌های طلایی
«زر ماکارون» در حالی مقتدرانه به پیش می‌رود و «تک ماکارون» رقیب جدی‌اش را در کنارش می‌بیند و «مانا» هم با فاصله مثلث طلایی این گروه را تشکیل داده‌اند که کمی پایین‌تر «جهان» کاری کرد کارستان و با صعود سه پله‌ای خود را به رتبه چهارم و بالاتر از «مک» و «سمیرا» رساند تا رقابت در این گروه هم از رکود خارج شود. 
 
«سحرخیز» در یکقدمی گلستان صدرنشین 
«گلستان» که چندماهی بود در صدر گروه زعفران و چای حریم امنی برای خود ایجاد کرده بود، در این ماه از قدرت‌نمایی «سحرخیز» غافلگیر شد و درخشش «سحرخیز» شرایطی را فراهم آورده که هرگونه تغییر و تحولی را در صدرجدول محتمل کرده است. «شهرزاد» هم با دو پله صعود از «تروند زعفران» عبور کرد و در رتبه سوم قرار گرفت. 
 
«گلها» و «سبزان» مقتدرانه به پیش می‌روند 
«گلها» به آنچنان فاصله‌ای در صدر جدول گروه ادویه و سبزیجات خشک دست یافته که شاید بتوان از همین حالا جایگاه نخست را در این گروه برایش کنار گذاشت. البته «سبزان» هم در رتبه دوم چنین وضعی را برای خود به تصویر کشیده است و به واقع این دو ابرقدرت گروه با این فاصله معنادار از همین حالا خیال خود را راحت کرده‌اند. «هرول»، «برتر» و «ترخینه» هم مانند ماه‌ گذشته برای رتبه سوم به رقابت می‌پردازند.
 
(شماره 59 مجله اقتصاد سبز)
 
 
 

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه